Je betaalt voor clicks. Je betaalt voor impressies. Je betaalt voor retargeting. Maar weet je eigenlijk wel of je campagnes aankomen bij de juiste bedrijven? Bij de meeste B2B-organisaties is het antwoord: niet echt. En dat is zonde!

Gelukkig zijn er leadgeneratietools die je daar wél inzicht in geven. Wemessage is al jaren partner, en inmiddels een van de negen Diamond Partners, van Leadinfo. Bij velen bekend als “die tool die laat zien welke bedrijven je website bezoeken”, maar het doet meer dan dat. Leadgeneratietools kunnen hele advertentiestrategieën naar een hoger niveau tillen, mits ze op de juiste manier worden ingezet. En dat is precies waar Leadinfo het verschil kan maken.

In deze blog laten we zien hoe je Leadinfo inzet om slimmer te adverteren op drie fronten: Google Ads, social advertising en ABM-retargeting.

Inhoud

De sales- en marketingfunnel dichter bij elkaar brengen

Vraag tien marketeers wat Leadinfo doet en negen van de tien zeggen: “Dat is die tool waarmee sales kan zien welke bedrijven de website bezoeken.” En hoewel dat zeker klopt, is het eigenlijk maar de helft van het verhaal. De echte kracht van Leadinfo zit namelijk in de terugkoppeling naar marketing. En die kant blijft bij veel organisaties vaak nog onbenut.

Leadinfo vertelt je niet alleen wíe je website bezoekt, maar ook wat die bezoeker doet, hoe vaak die terugkomt en op welke pagina’s de meeste tijd wordt besteed. Dat is pure marketingdata. Data waarmee je campagnes kunt aanscherpen, doelgroepen kunt verfijnen en je contentstrategie kunt onderbouwen.

Als je het écht goed aanpakt, ontstaat er een loop tussen je sales- en marketingfunnels. Marketing stuurt verkeer naar de website. Leadinfo identificeert welke bedrijven binnenkomen en wat ze doen. Sales filtert en kwalificeert die leads. En de inzichten uit die filtering – welke leads waren warm, welke niet, welke werden klant – vloeien weer terug naar je marketing. Zodat campagnes niet (alleen) worden geoptimaliseerd op basis van clicks of formulieren, maar op basis van daadwerkelijke commerciële waarde.

Elke keer dat die loop draait, wordt de data beter. Je targeting wordt scherper, je leads worden warmer en je budget wordt efficiënter besteed. Artificial Intelligence kan je daarbij helpen met automatisering en patroonherkenning, maar het is de data waarmee je het verschil maakt.

Laten we nog wat verder inzoomen op concrete voorbeelden.

1. Google Ads verrijken met Leadinfo-inzichten

Stel: je draait Google Ads-campagnes voor leadgeneratie. Je ziet conversies binnenkomen, je cost per lead ziet er prima uit en je optimaliseert braaf op ingevulde formulieren. Maar dan de hamvraag: worden die leads ook daadwerkelijk klant?

Dat is waar de meeste B2B-adverteerders blind varen. Google Ads optimaliseert namelijk op het moment dat iemand een formulier invult, niet op het moment dat iemand een opdracht tekent. En die twee momenten liggen in B2B soms maanden uit elkaar.

Hier komt Leadinfo om de hoek kijken. Door de Google Click ID (GCLID) mee te sturen via Leadinfo kun je achterhalen welke klik uiteindelijk tot een echte klant heeft geleid. De GCLID is een unieke code die Google aan elke advertentieklik toevoegt. Leadinfo vangt die code op en stuurt hem mee met je leads, bijvoorbeeld via een Zapier-koppeling.

Wat levert dat op?

Hiermee kun je dus offline conversies, gebaseerd op de Ideal Customer Profile (ICP), terugsturen naar Google Ads. Daarmee vertel je Google niet alleen: “Deze klik leverde een ingevuld formulier op”, maar: “Deze klik leverde een betalende klant op.” Google’s algoritme gaat vervolgens op zoek naar vergelijkbaar verkeer. Het resultaat: je biedstrategie optimaliseert op omzet en ICP in plaats van enkel op clicks.

Maar het gaat verder dan alleen de GCLID. Door data over je leads, bijvoorbeeld via welke kanalen ze zijn binnengekomen, vanuit je CRM te importeren in Google Ads, geef je het platform nog meer signalen om op te sturen. Google leert dan niet alleen welke clicks waardevol zijn, maar ook welke zoekwoorden, tijdstippen en doelgroepsegmenten de meeste kwalitatieve leads opleveren.

En er zit nog een laag onder. Met Leadinfo kun je zelfs je zoekwoordstrategie aanscherpen. Je ziet namelijk welk type bedrijven er op welke zoektermen binnenkomt. Trekt een bepaald zoekwoord vooral bedrijven aan die niet in je doelgroep vallen? Dan weet je dat je die term kunt uitsluiten of je advertentietekst moet aanpassen. Zo zorg je dat je alleen zichtbaar bent op zoekwoorden die echt relevant verkeer opleveren, niet alleen veel verkeer.

Concreet aan de slag:

  • Activeer de GCLID in Leadinfo (via een verborgen veld met de waarde [F_PAR_gclid]).
  • Koppel Leadinfo via Zapier aan je CRM, zodat de GCLID automatisch wordt opgeslagen bij elke lead.
  • Stuur de GCLID terug naar Google Ads zodra een lead daadwerkelijk klant wordt, via offline conversion tracking.
  • Importeer je SQL/MQL-lijsten als custom audiences in Google Ads voor betere signaalverrijking.
  • Analyseer maandelijks in Leadinfo welke zoektermen bedrijven aantrekken die wel in je ICP passen en welke niet.

2. Klantdata terugsturen als look-a-like audiences voor social ads

Adverteren op LinkedIn en Meta voor B2B werkt. Maar het werkt een stuk beter als je niet schiet met hagel. En dat is precies wat er gebeurt als je doelgroepen bouwt op basis van functietitels, branches en bedrijfsgrootte alleen. Je bereikt dan misschien de juiste profielen, maar lang niet altijd de juiste bedrijven.

De slimste zet? Gebruik je eigen klantdata als basis!

Hoe werkt het?

Exporteer een lijst vanuit je CRM met bedrijven die daadwerkelijk klant zijn geworden. Bedrijven die getekend hebben, betaald hebben en waar je blij mee bent. Die lijst upload je als custom audience op LinkedIn of Meta, en vervolgens laat je het platform een look-a-like audience bouwen. Het algoritme zoekt dan naar bedrijven en personen die qua kenmerken en gedrag lijken op je bestaande klanten. Dat is een wereld van verschil ten opzichte van handmatig targeten op basis van aannames.

In Leadinfo kun je zien welke bedrijven jouw website bezoeken. De bedrijven die daadwerkelijk klant zijn geworden, kun je een tag meegeven. Zo heb je altijd een actuele, opgeschoonde lijst tot je beschikking. Je hoeft niet handmatig in je CRM te graven. En doordat Leadinfo bedrijfsinformatie zoals branche, bedrijfsgrootte en locatie verrijkt, kun je je klantlijst ook segmenteren voordat je hem uploadt. Zo bouw je geen generieke look-a-like, maar een look-a-like per segment, bijvoorbeeld apart voor de IT-branche en de maakindustrie.

En het hoeft niet bij look-a-likes te blijven. Dezelfde klantdata kun je ook inzetten als custom audiences voor e-mailcampagnes, als interest-based audiences op bedrijfsniveau op social of als uitsluitingslijsten in je SEA-campagnes, zodat je geen budget verspilt aan bedrijven die al klant zijn.

Hier komt de loop weer terug. Sales kwalificeert leads en markeert wie er klant is geworden. Die data vloeit terug naar marketing. Marketing bouwt er betere audiences mee. Die audiences leveren betere leads op. Sales kwalificeert opnieuw. En zo wordt elke cyclus een stukje scherper.

Concreet aan de slag:

  • Exporteer vanuit je CRM (of rechtstreeks vanuit Leadinfo via een koppeling) een lijst met bedrijven die klant zijn geworden.
  • Segmenteer op branche, bedrijfsgrootte of type dienst/product dat ze afnemen.
  • Upload per segment een custom audience op LinkedIn Campaign Manager of Meta Business Suite.
  • Laat het platform een look-a-like van 1-3% bouwen en test deze audiences tegen je bestaande targeting.
  • Zet dezelfde lijsten ook in als custom audiences voor e-mail en als uitsluitingslijsten voor SEA.
  • Herhaal dit periodiek, zodat je look-alikes meegroeien met je klantenbestand.

3. ABM-retargeting aanscherpen met intent data

Retargeting is voor veel B2B-bedrijven een no-brainer. Iemand bezoekt je website, je toont diegene daarna advertenties op LinkedIn of via display. Klinkt logisch. Maar in de praktijk betekent dit dat je retargetingbudget net zo hard wordt besteed aan een bedrijf dat per ongeluk op je site belandde als aan een bedrijf dat drie keer je prijspagina heeft bekeken en twee casepagina’s heeft gelezen.

Dat is op z’n zachtst gezegd onhandig. Je geeft geld uit aan bedrijven die toch niet geïnteresseerd zijn. Geld dat je beter kunt besteden!

In plaats van iedereen te retargeten die je site bezoekt, kun je met Leadinfo retargetinglijsten opstellen op basis van intent. Leadinfo laat je namelijk precies zien welke bedrijven je website bezoeken, welke pagina’s ze bekijken, hoe vaak ze terugkomen en hoe lang ze op specifieke pagina’s blijven hangen. Dat zijn koopsignalen. En alleen bedrijven die die signalen afgeven, verdienen een plek in je retargetingcampagne.

Hoe werkt dat in de praktijk?

Je stelt in Leadinfo een trigger in: elk bedrijf dat minimaal twee keer terugkomt, de dienstenpagina én de prijspagina bezoekt, en langer dan drie minuten op de site blijft, krijgt automatisch een tag. Die getagde bedrijven exporteer je als lijst naar LinkedIn Ads of Google Ads voor retargeting. Het resultaat: je retargetingbudget gaat uitsluitend naar bedrijven die al interesse hebben getoond.

Dit is account-based marketing zoals het bedoeld is. Niet: een lijst van 500 droomklanten samenstellen en hopen dat ze je advertentie zien. Maar: je droomklanten naar je website leiden, hun gedrag analyseren en dan pas je retargetingmachine aanzetten.

Concreet aan de slag:

  • Definieer in Leadinfo wat “intent” voor jou betekent. Welke pagina’s zijn koopsignalen? Hoeveel bezoeken tellen als serieuze interesse?
  • Stel triggers in die bedrijven automatisch taggen zodra ze aan je intent-criteria voldoen.
  • Exporteer deze lijst periodiek (of koppel via Zapier) naar je advertentieplatform.
  • Creëer specifieke retargeting-advertenties die aansluiten bij de fase van de buyer journey. Denk aan case studies, demo-aanbiedingen of een persoonlijke uitnodiging.
  • Monitor in Leadinfo of geretargete bedrijven daadwerkelijk terugkomen en converteren.

Meer dan advertentie-optimalisatie

De drie toepassingen hierboven zijn directe manieren om Leadinfo-data in je campagnes te verwerken. Maar je kunt nog veel meer met de data uit leadgeneratietools als Leadinfo:

SEO-strategie onderbouwen

Leadinfo laat je zien welke bedrijven op welke pagina’s binnenkomen. Daarmee kun je je SEO-pagina’s beoordelen op de kwaliteit van het verkeer dat ze aantrekken. Komt er op je informatieve blogpost vooral verkeer binnen dat niet in je doelgroep valt? Dan is die pagina misschien goed voor je verkeerscijfers, maar niet voor je pipeline. Door een mapping te maken van de intentie per pagina (bijvoorbeeld commercieel, informatief of ruis), weet je precies welke pagina’s daadwerkelijk waardevolle leads opleveren.

Persona’s aanscherpen

Je denkt te weten wie je ideale klant is. Maar klopt dat beeld met de werkelijkheid? Leadinfo laat je zien welke branches, bedrijfsgroottes en regio’s daadwerkelijk op je website actief zijn. Vergelijk dat met je persona’s en je weet meteen of je targeting klopt of dat je een blinde vlek hebt.

UX-optimalisatie

Als je ziet dat bedrijven uit je doelgroep consequent afhaken op een bepaalde pagina, is dat een signaal dat er iets niet klopt aan de gebruikerservaring. Leadinfo geeft je de data om die beslissingen niet op gevoel te nemen, maar op basis van het gedrag van je meest waardevolle bezoekers. Een feature als Screen recording kan hierbij helpen.

E-mailgedrag analyseren

Door Leadinfo te koppelen aan je e-mailtool kun je zien wat ontvangers van je mailings vervolgens op je website doen. Openen ze de mail, klikken ze door en bekijken ze daarna je productpagina? Of verdwijnen ze na één paginabezoek? Die inzichten helpen je om je e-mailcampagnes beter af te stemmen op waar je doelgroep daadwerkelijk behoefte aan heeft.

Conclusie: bouw de loop en blijf optimaliseren

Wat al deze toepassingen gemeen hebben? Ze vervangen onderbuikgevoel door data. In plaats van aannemen dat je Google Ads-campagnes goed presteren, weet je het. In plaats van hopen dat je social targeting klopt, bouw je audiences op basis van bewezen klantprofielen. En in plaats van je retargetingbudget uitsmeren over iedereen die toevallig langskomt, focus je op bedrijven die echt in de markt zijn.

Het belangrijkste inzicht? Leadgeneratietools zijn geen eenrichtingsverkeer van marketing naar sales. Het is een continue feedbackloop. Marketing genereert verkeer. Leadinfo identificeert en verrijkt. Sales kwalificeert en sluit. En die data – welke leads waren warm, welke werden klant, welke bleken ruis – keert weer terug naar marketing om de volgende ronde beter te maken.

Benieuwd hoe dit er voor jouw situatie uitziet? We denken graag met je mee. Neem contact met ons op en we kijken samen naar de mogelijkheden.

Wemessage Danny

Danny

Marketingmanager

Meer weten over dit onderwerp?
Neem dan contact op met Danny

Neem contact op met Danny
Ook aan de slag met Leadinfo?

Wemessage helpt je verder

    Naam *

    E-mailadres *

    Vraag of opmerking



    Ontvang de nieuwste blogs in je inbox

    Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

    Volg ons ook op:

    3 jaar op rij een van de beste Full-Service Digital Agencies volgens Emerce100 3 jaar op rij 1 van de beste Full-Service Digital Agencies!